Czy istnieje recepta na idealny związek?

Na temat miłości, zdrady, związków, małżeństw i rozwodów powiedziano już chyba wszystko – tym bardziej w internecie czy prasie kobiecej. Codziennie możemy natknąć się na poradniki, listy przygnębionych kobiet i mężczyzn, bo „coś poszło nie tak”, zdradzonych mężów i żon. Czym zatem, w dobie internetu, życia szybkiego i koniecznie pozbawionego nudy, są udane związki i małżeństwa?

Kiedy poznajemy potencjalnego przyszłego partnera, pierwszym co robimy jest „sprawdzenie go” w  internecie. Przekopywanie portali społecznościowych w poszukiwaniu choć cienia informacji często może skończyć się niepotrzebną niechęcią lub nadmiernym optymizmem. Nie dajemy sobie szansy, żeby spokojnie poznać i odkryć nowego człowieka.

Zwykle okazuje się, że obraz, który utworzył się w nasze głowie nie jest identyczny jak osoba w rzeczywistości. Warto wtedy odsunąć swoje oczekiwania, ponieważ zamykając się na drugiego człowieka, tak naprawdę sami zamykamy sobie drogę do szczęścia

Gdy już uda nam się przejść przez etap „chodzenia”, czas na ślub i wesele. Oczywiście zaprosić trzeba całą rodzinę i znajomych, których często nawet nie lubimy i zupełnie nie potrzebujemy w tym dniu, ale tak wymaga tradycja. Wielka impreza, morze alkoholu i prosię serwowane prosto z rusztu o północy – to właśnie ma zapewnić nowożeńcom szczęście. Planowanie wielkiego wesela może być powodem konfliktów i nieporozumień już na etapie narzeczeństwa. Powinniśmy się wtedy zastanowić czy dla jednego dnia warto jest ranić partnera i jego uczucia.

Otwiera nam się droga do wspólnego życia „długo i szczęśliwie”. Nie dajmy się zamknąć w czterech ścianach małżeństwa. Pielęgnujmy swoje pasje, dbajmy o swoje rytuały i przyzwyczajenia. Bądźmy ciekawi, bądźmy interesujący. To w końcu w różnicach i odmiennościach zwykle się zakochujemy.

Jaka jest zatem recepta na idealny związek?

Udane związki to nie fajerwerki i tona brokatu. To trud, kłopoty i zmartwienia, które każdego dnia życie stawia na drodze dwojga ludzi. Jest wiele poradników, które podsuwają różnego rodzaje pomysły, mające zapewnić szczęście w związku. Kwiaty bez okazji, seksowna bielizna… To wszystko tylko dodatki. Kiedy motyle ulatują z brzucha, a na scenie pojawia się szara codzienność, przestajemy dostrzegać drobiazgi, dzięki którym postanowiliśmy stawiać światu czoła we dwoje. Irytują nas pozostawione na podłodze skarpetki, jej wyjścia z koleżankami na zakupy i to, że on trochę za późno wraca z meczu z kolegami.

Musimy pamiętać, że wspólne życie nie polega tylko na uśmiechach i uniesieniach. Zarówno nasz partner jak i my jesteśmy tylko ludźmi, ze swoimi wadami, zaletami i problemami. Dla życia w udanej relacji koniecznym jest darzenie siebie nawzajem szacunkiem i zrozumieniem nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każdy kryzys w związku to okazja do nauki wybaczenia i zrozumienia drugiego człowieka – tylko nasza w tym rola, aby nie zapomnieć, co jest najważniejsze w małżeństwie i zbudować relację na nowo.

Recept na udane związki jest wiele, ale każdy powinien znaleźć odpowiednią dla siebie i swojego partnera. Szczerość, umiejętność słuchania i rozwiązywania problemów, bycia razem, zamiast przeciwko sobie, to coś, co należy pielęgnować i dbać jak o największy skarb. Relacja, w której czujemy się spokojnie i bezpiecznie, to fantastyczna podróż na całe życie. Nie warto z niej rezygnować przez drobnostki.

http://www.uwodzenie.org/Szukasz porad dotyczących flirtu? Znajdziesz je na stronie uwodzenie.org – sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *